بارگیری

بیش از ۱۰۰۰ بیمار کلیوی در گیلان

۲۳ / ۰۸ / ۹۶
۱۸:۵۶

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ نفر در استان گیلان عضو انجمن حمایت از بیماران کلیوی هستند گفت: ۱۸۰ پیوند کلیه به دو صورت از افراد مرگ مغزی و افراد سالم به صورت اهدایی در استان گیلان انجام شده است. به گزارش تسنیم، هوشنگ رضوان‌پناه در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه بیماری‌های کلیوی از بیماری‌های شایع در جامعه امروز است اظهار داشت: هزار و ۲۰۰ بیمار کلیوی در استان گیلان عضو انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان هستند. وی با بیان اینکه این تعداد افراد در استان گیلان دیالیز می‌شوند خاطرنشان کرد: از ۲۳ تا ۳۰ آبان هفته حمایت از بیماران کلیوی است که در این هفته اقدامات مطلوبی برای این افراد صورت می‌گیرد.
مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان از ۱۸۰ مورد پیوند کلیه در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: پیوند‌های کلیه در استان گیلان به دو صورت، از افراد مرگ مغزی و یا به صورت اهدایی از افراد سالم انجام می‌شود. وی با تاکید بر اینکه بیماران کلیوی در استان گیلان نیازمند حمایت و نگاه ویژه مردم هستند بیان کرد: مردم می‌توانند کمک‌های خود را به‌وسیله صندوق‌های صدقات انجمن حمایت از بیماران کلیوی که در مراکز و فروشگاه‌ها موجود است به دست این انجمن برسانند.
رضوان‌پناه با اشاره اینکه افراد می‌توانند از طریق بانک‌های ملی، صادرات، رفاه و مهر ایران کمک‌های خیرخواهانه خود را به بیماران کلیوی استان گیلان برسانند افزود: بیماران کلیوی در استان گیلان از سوی این انجمن به‌طور نقدی و سبد کالا حمایت می‌شوند.