جهانچي

به جهان چی و بازیکنان تیمش حتما کمک کنید

۱۷ / ۰۳ / ۹۶
۱۷:۰۶

خزر – ورزش گیلان اگرچه از سال ها قبل “مشکل مالی” داشته و همچنان با شدت بسیار دارد، اما به لحاظ نیروی انسانی از جمله استان های برتر ایران به حساب می آید و علاوه بر تماشاگرانی که برای حمایت تیم های محبوب خود در هر شرایط جوی به ورزشگاه های مختلف می روند، مربیان کاردان و بازیکنان درجه اول دارد. ولی متاسفانه به دلیل همین مشکل مالی، در بسیاری مواقع ادامه کار برای مربیان توانمند سخت و دشوار می شود و آن ها به اجبار از گیلان به استان های دیگر و گاه حتی خارج از کشور می روند. برای مثال به رضا مهماندوست می توان اشاره کرد که با بی توجهی و سپس اهانت برخی مسئولان فدراسیون تکواندوی ایران مواجه شد و به جمهوری آذربایجان رفت و اکنون به عنوان بهترین مربی تکواندوی دنیا از سوی فدراسیون جهانی معرفی می گردد و معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان پس از چند سال می گوید که باید تلاش کرد تا مهماندوست به ایران بیاید و در کشور خود به جوانان دوستدار تکواندو خدمت کند!
در ورزش زنان نیز مربیان کاربلد گیلانی کم نیستند و یکی از زحمتکش ترین و موفق ترین آن ها هم معصومه جهان چی که با تلاش خستگی ناپذیر خود و جمع کردن برترین بازیکنان، هر سال تیم هایی می سازد که در لیگ فوتسال زنان ایران مدعی کسب مقام قهرمانی هستند. اما بسی افسوس که قدر جهان چی در گیلان را نمی دانند و شاید او به دلیل بی توجهی های بسیار، امسال به یکی از پیشنهادها جواب مثبت بدهد و برای ادامه مربی گری به تیم دیگری برود. جهان چی نه فقط پولی در این سال ها نگرفته که از جیب هم خرج کرده است. او دوست دارد که بازیکنانش در رشت بمانند و فصل آینده نیز تیم قوی و خوبی در لیگ فوتسال زنان ایران شرکت کند.
قرار است همین روزها مبلغ دو میلیارد تومان به توصیه سخنگوی دولت و از طریق وزارت ورزش و جوانان کشور به سپیدرود رشت کمک شود. اگر یکصد میلیون تومان از این پول را به تیم زنان “می رشت سپیدرود” بدهند، مشکل جهان چی و بازیکنان او حل می گردد. حالا که پول قابل توجهی به رشت می آید، کمی به تیم فوتبال زنان سپیدرود هم کمک کنید تا منحل نشود.