بارگیری

به اعتراض بازاریان رشت رسیدگی می‌شود

۰۱ / ۱۲ / ۹۶
۲۱:۱۶

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تجمع جمعی از بازاریان جلوی استاندای گیلان گفت: اعتراض بازاریان رشت درباره مشکلات پیرامون پیاده راه فرهنگی شهر رسیدگی می‌شود.
سید امیرحسین علوی عز در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تجمع اعتراض‌آمیز جمعی از کسبه بازار رشت اظهار کرد: بازاریان رشت از وضعیت نامناسب اقتصادی گلایه دارند و معتقدند با احداث پیاده راه، بازار رشت نابودشده است.
وی افزود: این تعداد از بازاریان معتقدند احداث پیاده راه موجب کسادی خریدوفروش و عدم تمایل خریدار برای حضور در بازار شده است.
علوی با بیان اینکه متأسفانه در احداث پیاده راه به زیرساخت‌ها توجه نشد تصریح کرد: پیاده راه فرهنگی رشت بدون در نظر گرفتن زیرساخت‌های موردنیاز ازجمله پارکینگ و غیره در هسته مرکزی شهر راه‌اندازی شد و این مهم موجب کاهش اشتیاق مشتری برای حضور در بازار رشت شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود: یقیناً افرادی که قصد خرید دارند حاضر نیستند ساعت‌های طولانی در خیابان‌های شهر به دنبال مکان مناسبی برای پارک‌ خودروهایشان منتظر بمانند و این مسئله یکی از دلایل کسادی بازار رشت است.
وی افزود: با آغاز فعالیت شورای پنجم رشت و پس از انتخاب شهردار، بازنگری پیاده راه فرهنگی به شهردار رشت تأکید شد و انتظار داریم این مهم هر چه سریع‌تر بررسی و به نتیجه برسد.
وی بازار رشت را قلب تپنده شهر دانست و گفت: نقش بازاریان در چرخه اقتصادی شهر غیرقابل‌انکار است و یقیناً اعضای شورای اسلامی تمام تلاش خود را به‌منظور رفع مشکلات آنان به کار می‌گیرند.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه کارگروه رفع مشکل بازاریان رشت به‌زودی تشکیل می‌شود بیان کرد: نقش بازاریان در اعزام کامیون‌های حامل مواد غذایی و غیره به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل غیرقابل‌انکار است و منتخبین مردم در شورای اسلامی شهر به‌زودی برای رفع مشکل بازار رشت چاره‌اندیشی می‌کنند.