13961010001016_Test_PhotoH

برف و سرمای شدید درراه گیلان

۱۱ / ۱۰ / ۹۶
۱۷:۵۴

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش دما و بارندگی از عصر دوشنبه خبر داد.
بهمن کمانگر در گفت‌وگو با فارس با اشاره وضعیت آب‌وهوای گیلان طی روزهای آتی اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده نفوذ تدریجی توده‌هوای بارشی به منطقه است.
مدیرکل هواشناسی استان گیلان بابیان اینکه احتمال بارش برف در ارتفاعات وجود دارد افزود: در روز سه‌شنبه در بعضی نقاط بارندگی شدید و برای ارتفاعات بالای ۲ هزار متر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به دمای استان طی روزهای آینده تصریح کرد: طی این مدت کاهش دما برای نواحی جلگه‌ای ۲ تا ۵ درجه و برای ارتفاعات ۱۰ تا ۱۵ درجه پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه احتمال اختلال در تردد محورهای کوهستانی وجود دارد گفت: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی رادارند حتماً تجهیزات زمستانه همراه داشته زیرا احتمال اختلال در تردد خودروها در محورهای کوهستانی وجود دارد.
کمانگر بابیان اینکه این توده‌هوا به‌تدریج از اواخر وقت سه‌شنبه تضعیف خواهد شد بیان کرد: با حرکت این توده‌هوای سرد از اواخر وقت سه‌شنبه به سمت شرق، کاهش ابر در غرب استان پدید خواهد آمد و برای صبح چهارشنبه احتمال بارندگی پراکنده و پس‌ازآن کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات به عمل‌آورند افزود: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و کشاورزی، سازمان آتش‌نشانی، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.
کمانگر بابیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر نمایند.