SAM_0929

بدهی ۱۴ میلیارد تومانی بیمارستان امینی لنگرود به کارکنان و کادر پزشکان

۰۸ / ۰۸ / ۹۶
۱۸:۳۰

فرماندار شهرستان لنگرود از بدهی ۱۴ میلیارد تومانی بیمارستان امینی لنگرود به کادر پزشکی و کارکنان خبر داد و گفت: از مجموع ۱۰ میلیارد تومان مطالبات بیمارستان ۸ میلیون تومان مربوط به بیمه‌ها است.
سید رضا جواد پور در گفت‌وگو با فارس در واکنش به اعتراض کارکنان و اعضای کادر پزشکی بیمارستان امینی لنگرود نسبت به مطالبات دستمزد و مزایا به جلسه هفته گذشته شورای بهداشت و درمان شهرستان اشاره داشت و اظهار کرد: مشکل بدهی بیمه‌ها تنها منحصر به بیمارستان امینی لنگرود نیست بلکه این معضل در استان و حتی کشور هم به‌وفور دیده می‌شود.
وی با اشاره به مطالبات پرستاران، پزشکان، داروخانه و تغذیه در بیمارستان امینی لنگرود افزود: بیمارستان امینی لنگرود حدود ۱۴ میلیارد تومان به گروه‌های مختلف ازجمله کادر پزشکی و سایر متصدیان مرتبط با بیمارستان بدهی دارد.
فرماندار شهرستان لنگرود به تراز برابر هزینه و درآمد در بیمارستان امینی اشاره کرد و گفت: بیمارستان امینی لنگرود ماهانه حدود ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان درآمد دارد و هزینه‌های این بیمارستان نیز به همین مقدار است و مشکلی در رابطه با درآمدزایی وجود ندارد.
نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود بابیان اینکه درآمد بیمارستان طبق قانون به دانشگاه علوم پزشکی گیلان واریز می‌شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه بخشی از درآمدهای این بیمارستان به لنگرود برنمی‌گردد و در مراکز درمانی کم برخوردار و دوردست به دلیل اینکه درآمدشان پایین‌تر است واریز می‌شود.
جواد پور با اذعان به اینکه بیمارستان امینی بیش از ۱۰ میلیارد تومان مطالبه دارد، افزود: حدود ۸ میلیون از مطالبات بیمارستان امینی مربوط به بیمه‌ها می‌شود.
وی با اذعان به این نکته که بیمه‌ها در پرداخت این مقدار پول به بیمارستان ناتوان هستند، گفت: اگر بیمه‌ها حق خود نسبت به خدماتی که در بیمارستان ارائه‌شده را پرداخت کنند هیچ مشکلی در بیمارستان پیش نخواهد آمد و حتی درآمدزا نیز خواهد بود.
فرماندار لنگرود با اشاره به تلاش‌های نماینده شهرستان در مجلس و مطالبه گری در احیا مطالبات بیمه‌ها در بیمارستان امینی گفت: قبل از اینکه تجمع و نارضایتی در بیمارستان امینی لنگرود رخ دهد مسئولان شهرستان در تکاپو برای گرفتن پول از بیمه‌ها تلاش می‌کردند اما تاکنون تا این لحظه موفق به دریافت مطالبات بیمارستان نشده‌ایم.