تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ 25 شوال 1443 Thursday, 26 May , 2022
2

بالغ بر ۳۰ هزار میلیون ریال اعتبار برای پروژه های فرهنگی و هنری گیلان در سال ۹۳

  • کد خبر : 1444
  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۰:۱۳
بالغ بر ۳۰ هزار میلیون ریال اعتبار برای پروژه های فرهنگی و هنری گیلان در سال ۹۳

خزر- معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید به پروژه های عمرانی توجه خاصی شده است، اظهار کرد: بالغ بر ۳۰ هزار میلیون ریال اعتبار برای تکمیل پروژه های فرهنگی و هنری استان در سال ۹۳ در نظر گرفته شده است. مهرداد صمدی، […]

خزر- معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید به پروژه های عمرانی توجه خاصی شده است، اظهار کرد: بالغ بر ۳۰ هزار میلیون ریال اعتبار برای تکمیل پروژه های فرهنگی و هنری استان در سال ۹۳ در نظر گرفته شده است.
مهرداد صمدی، معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در مصاحبه با روابط عمومی این اداره کل در خصوص تحولات اداری و مالی اداره کل در سال ۹۳، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و سی و ششمین سالگرد پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، امام شهیدان و شهیدان هشت سال دفاع مقدس بویژه شهدای عرصه فرهنگ و هنر، اظهار کرد: جایگاه معاونت اداری و مالی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به عنوان معاونت پشتیبانی در حوزه های فرهنگی و هنری این اداره کل می باشد.
وی افزود: علاوه بر این ماموریت، سیستم اداری این اداره کل را نیز پیگیری و نظارت کرده و گزارشات مستمر را به مدیرکل ارائه می نماید.
صمدی در پاسخ به این سوال که «در سال ۹۳ برای انجام برنامه های فرهنگی و هنری در سطح استان چقدر هزینه کرده اید؟» گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از فعالیت فرهنگی و هنری بر اساس اعتبارات ابلاغی وزارت متبوع در قالب فصل پنجم و اعتبارات فصل پنجم موافقت نامه هزینه ای حمایت می کند که در این راستا با توجه به اعتبارات فصل پنجم موافقت نامه هزینه ای و اعتبارات ابلاغی، فعالیت های زیادی به همت و پیگیری مدیرکل محترم و معاونان فرهنگی و هنری و این معاونت صورت گرفته است که می توان از جمله برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب استان، جشنواره تئاتر استانی، اردیبهشت تئاتر، جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان، جشنواره مطبوعات رضوی، مراسم روز خبرنگار و … اشاره کرد.
این مسئول ادامه داد: برگزاری تعزیه گیلکی که برای اولین بار در سطح فعالیت های اداره کل با مدیریت دکتر فاضلی صورت گرفته و سایر برنامه های فرهنگی و هنری طی سال ۹۳ در سطح استان که بسیار زیاد می باشند با حدود ۸ میلیارد ریال اعتبار انجام شده است.
وی در پاسخ به سوال «از فعالیت های عمرانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان چه خبر؟» اظهار کرد: الحمدلله در دولت تدبیر و امید به پروژه های عمرانی توجه خاصی شده است که با پیگیری های انجام شده، اعتبارات تخصیصی به پروژه هایی که چندین سال فاقد اعتبار بوده، نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
صمدی تصریح کرد: از آن جمله می توان به تخصیص مبلغ ۲۵ میلیارد ریال از اعتبارات بند الف تبصره ۲۲ قانون بودجه ۹۳، ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه جزء ۶۵ ردیف ۵۵۰ هزار برای تکمیل مجتمع های فرهنگی و هنری آستارا و لاهیجان (به ترتیب ۱۵ و ۱۰ میلیارد ریال) اشاره کرد.
وی ادامه داد: همچنین از اعتبارات استانی برای مجتمع فرهنگی هنری روستایی سراوان مبلغ دو میلیارد ریال، مجموعه سردار جنگل رشت سه میلیارد ریال و مرکز فرهنگی و هنری شهرک ایثارگران منجیل ۵۷۴ میلیون ریال هزینه صورت گرفته است.
بسیاری از فعالیت های فرهنگی در گیلان بواسطه اعتماد بین طرفین انجام شده است
معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: این معاونت در راستای تحقق اهداف سازمانی در استان در قالب فعالیت های فرهنگی هنری و پروژه های عمرانی، هماهنگی و پیگیری لازم از طریق معاونت محترم برنامه ریزی استانداری و خزانه را در سرلوحه کار خود دارد که بسیاری از فعالیت های فرهنگی از طریق اعتماد بین طرفین انجام گرفته است و هنوز بعضی از هزینه ها پرداخت نشده که این نشان دهنده تعامل بین گروه های فرهنگی و هنری استان و این اداره کل می باشد.
صمدی بیان کرد: امید است که همه مسئولین استانی در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، نسبت به حوزه فرهنگ عنایت ویژه ای داشته باشند تا ان شاء الله بتوانیم زمینه را برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری بیشتر برای مخاطبان ذیربط که هنرمندان عزیز، فرهیختگان، موسسات و انجمن های فرهنگی و هنری می باشد را فراهم نماییم و این کارهای صورت گرفته از طریق برنامه ریزی و هدایت توسط مدیریت ارشد سازمان یعنی دکتر فاضلی بوده است.
وی در پاسخ به این سوال که «در یک سال اخیر چه تحولاتی در حوزه اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان رخ داده است» گفت: در سیستم اداری، پیگیری جذب نیروهایی که چه از طریق آزمون استخدامی قبول شده اند از طریق وزارت متبوع می باشیم که ان شاء الله در صورت تامین اعتبار و اخذ شماره مستخدم جذب اداره کل خواهند شد.
صمدی افزود: ضمنا در بحث دولت الکترونیک نیز، این اداره کل سیستم ECE یعنی تبادلات الکترونیکی را راه اندازی نموده است که در صورت مجهز بودن ادارات دیگر به این سیستم، مکاتبات الکترونیکی می تواند از این طریق صورت گیرد.
این مسئول با تاکید بر نظارت دقیق بر انجام طرح تکریم ارباب رجوع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، گفت: امیدوارم به خوبی بتوانیم پاسخگوی مخاطبان عزیز باشیم.
معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پاسخ به سوال پایانی که «دلیل اینکه مدیرکل در همه جا عنوان می کنند که شما قائم مقام ایشان هستید را چه می دانید؟» با بیان اینکه نظر لطف ایشان است و از حسن اعتمادشان نسبت به اینجانب تقدیر می نمایم، اظهار کرد: ایشان همانطوری که از اسمشان پیداست کاملا انسان فرهیخته و فاضلی هستند؛ اولا اشرافیت ایشان به مسائل فرهنگی و هنری زبانزد عام و خاص است و از طرف دیگر به عنوان یک نیروی علمی و به عنوان استاد دانشگاه، تمام مسائل را علمی می بینند بنابراین در نظارت به عملکرد افراد سه صفت «صداقت»، «سلامت» و «کار» را مورد تأکید دارند.
صمدی اذعان کرد: بنابراین زیر مجموعه ای که با ایشان کار می کنند از جمله معاونت اداری و مالی، تمام تلاش و سعی خود را بر آن دارد که سه ویژگی صداقت، سلامت و کار را سرلوحه کار خود قرار دهد و این معاونت به عنوان جایگاهی که هم باید انتظارات قانونی زیرمجموعه را برآورده نماید و هم پاسخگوی مافوق خود باشد بسیار حساس است و سعی بر آن است که در برخورد اداری و پیگیری امورات، سه ویژگی مذکور را به عنوان محور اساسی کارهای خود لحاظ نماید.
وی در پایان اضافه کرد: بنابراین مجددا از دکتر فاضلی به خاطر حسن اعتماد نسبت به اینجانب تقدیر و تشکر نموده و امیدوارم بتوانم با همه آنچه که در توان اینجانب است در تحقق شعار صداقت، سلامت و کار جهت رسیدن به اهداف سازمانی تلاش نمایم.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=1444
  • دیدگاه‌ها برای بالغ بر ۳۰ هزار میلیون ریال اعتبار برای پروژه های فرهنگی و هنری گیلان در سال ۹۳ بسته هستند

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.