تاریخ : جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ 10 شعبان 1441 Friday, 3 April , 2020
0

باقری خطیبانی:آقای خلیلی ما را حلال کنید‎

  • کد خبر : 17743
  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰:۲۳
باقری خطیبانی:آقای خلیلی ما را حلال کنید‎

محمودباقری خطیبانی-  عضو شورای اسلامی رشت امام علی (ع):اندرزهای حکیمان را بپذیر و فرمانهایشان را پیگیری کن.(میزان الحکمه،ح۱۳۲۳۴) نصیحت پدرانه آیت ا… قربانی را گوش نکردیم آقای خلیلی ما را حلال کنید؛ در حالی که مدیر نهاد و اقتدارگر و عمل گرا ، با باریدن چندسانتی متر برف و طی چندساعت و ایجاد رکود در […]

محمودباقری خطیبانی-  عضو شورای اسلامی رشت

امام علی (ع):اندرزهای حکیمان را بپذیر و فرمانهایشان را پیگیری کن.(میزان الحکمه،ح۱۳۲۳۴)

نصیحت پدرانه آیت ا… قربانی را گوش نکردیم

آقای خلیلی ما را حلال کنید؛

در حالی که مدیر نهاد و اقتدارگر و عمل گرا ، با باریدن چندسانتی متر برف و طی چندساعت و ایجاد رکود در شهر و عاجز ماندن از مقابله موفق

با آن ، با علم از یک هفته قبل  به بارش برف در شهر عملا همه مردم و ما را متقاعد کرد که فقط خوب بلد است شعار بدهد و در عمل گرایی، بی کفایتی خود را بوضوح نشان داد، امروز من را وادار کرد تا بگویم.

آقای خلیلی حلال مان کنید؛

که ما بارش بیش از ۱۲۰ سانتی متر در ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۲ را که به مدت ۵ روز مداوم در شهر بارید و در سطح استان ارتفاع آب از ۲ متر هم گذشت، با مدیریت شما که تازه سکان شهرداری را در دست گرفته بودید و با برنامه ریزی درست، با استفاده بهینه از امکانات کم شهرداری اما همدلی بالای مجموعه کارکنان و مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر مدیریت شد تا کمترین مشکل را در شهر نداشته باشیم. به طوری که وقتی آقای چیت چیان وزیر محترم نیرو در جلسه ۱۲ شب ستاد بحران در استانداری، در همان زمان حاضر شد و در جلسه فرمود آقای شهردار من از تلاش و مدیریت شما و مجموعه تان و شورای شهر تشکر می کنم زیرا وقتی وارد شهر شدم احساس کردم در شهر برفی نیامده است که مشکل ساز باشد و آقای استاندار چندین بار از مدیریت شهرداری وشورا در این باره تشکر کرد و پیام وزیر محترم کشور را به شما ابلاغ کرد .

آقای خلیلی ما را حلال کنید ؛

چرا که شما به غیر از شهر رشت در آن مقطع حساس و بحرانی به چندین شهر دیگر استان نیز امداد رسانی کردید و ماشین آلات ارسال کردید. شهر نخوابید و فعالیت ها در سطح شهر و بازار و شهر صنعتی یک لحظه هم راکد نشد. ورودی ها و خروجی های شهر بسته نشد و مردم گرفتار راه بندان و یخ زدگی و عاجز از عبور و مرور در سطح شهر و بین شهرها نشده و وسایل نقلیه عمومی و اتوبوس ها در سطح شهر فعال بودند و به جابه جایی مردم می پرداختند.

آقای خلیلی ما را حلال کنید؛

زیرا ما با فقط بارش چندساعت برف در شهر دریافتیم که مدیران کوچک فقط در دنیای کوچک خود زندگی می کنند و به دیگران و مشکلاتی که از بی تدبیری و عدم مدیریت آنان سرچشمه می گیرد، اهمیتی نمی دهند وآن را طبیعی می دانند  سبکی برف و زیر برف ماندن شن ها را مقصر اصلی می دانند و بی تدبیری و بی کفایتی خود را تا پشت سرکلماتی مانند اقتدارگرایی و عملگرایی و توسعه شعاری و مدیریت جهانی ِ شعاری خود پنهان می سازند، و از مسئولیت ذاتی خود شانه خالی می کنند ، و گرفتاری های مردم را که از عدم مدیریت و احساس مسئولیت آنان بوجود آمده است ، آن ها را شرمگین و معذور نمی سازد. در چنین شرایطی آنها به دریافت پاداش پایان سال خود بیش از همه فکر میکنند و به جابجایی کارکنان و صدور ابلاغ های چندهزارتایی مشغول اند و با مدیریت نسنجیده خود، به پنهان کاری هزینه ها و اخذ مصوبه برگزاری جشن ها و سوء استفاده از صداقت و نجابت و صبوری مردم پرداخته و بر روی ناتوانی و ناشایستگی و بی کفایتی خود با اجیر کردن برخی قلم به مزدان ، سرپوش می گذارند .

ما راحلال کنید ؛

زیرا در شهری که طبیعت آن بارش باران و برف است ، با بی تدبیری و عدم مدیریت مدیر شهری مان ، با چند سانتی متر برف تا الان هم فقط یکبار در طول سال دریافتیم که هیبت دنیای تعاملات و معامله گری این چنین است و برای مدیران این چنینی ، مردم و مشکلات استان و عواطف و احساساتشان ، نه تنها مهم و قابل توجه نیست ، بلکه طبیعی هم هست . و همین طور برای اینان ، جذبه زور و مزایا از هر چیز دیگری مقبول تر است.

ما را حلال کنید ؛

که در زمان رفتن شما حقوق کارکنان ، آتش نشان ها ، پارکبان ها و مطالبات پیمانکاران به موقع پرداخت می شد و بدهکاری شهرداری حدود هفده میلیارد بود و هم اینک شاید بیش از سیصد میلیارد… ! و مرحله اول جمع آوری روان آب های سطحی را با پیمانکاران محلی و با مصالح داخل استان  را شروع و در زمان تعیین شده با کم ترین مشکلات و بدون بدهی ، برای مردم به پایان بردید و به مرحله بعد آن پرداختید بهسازی ورودی های شهر را شماآغاز کردید، ساختمان جدید شهرداری ، زیرگذر شهید رجایی ، پارک ۴۵۰ هکتاری سراوان، پل جوان، پایان مسافربری غرب ، میادین، ممیزی املاک ، پارک مفاخر و … آغاز گردید و اولویت را به آن ها دادید و امروز آقایان به نام خود مصادره می کنند .

آقای خلیلی ما را حلال کنید؛

که شما به واقعی نوشتن بودجه تاکید می کردید و می گفتید تا زیرساخت های اولیه و منابع تامین مالی پایدار را نیندیشیم نباید به انجام طرحها و پروژه به اصطلاح فرهنگی را با ۳۰۰ یا ۵۰۰ درصد انحراف و پیمانکار و مشاوران و مصالح خارج از استان انجام دهیم در حالیکه  مسیر ویژه اتوبوس را با نام به اصطلاح BRT  به ما تحمیل کردند. آقای خلیلی ما را حل

ال کنید:

خودتان مقصر هستید! به ما نگفتید چرا دوستان به دنبال استیضاح شما هستند از حضرتعالی چه خواستند ، قرارداد کدام پروژه (قطار شهری) امضاء نکردید به کسی افتراء وتهمت نزدید،استاندار ،فرماندار، عضو شورا را متهم نکردید، با سرفرازی رفتیدو رفتن را به ذلت ترجیح دادید.

آقای خلیلی ما را حلال کنید؛

که از شما راجع به اتوبوسرانی سئوال کردیم و امروز ۲۰ دستگاه اتوبوس بازسازی نشده را از شهر دیگر با بوق و کرنا برای ماآوردند و با مصالح درجه چند با قیمت چندبرابر  برای ما پروژه و طرح می سازند در شورا فیلم نشان می دهند و در خیابان ها چیز دیگری اجرا می شود ، با پول مردم برای خرید نردبان آتش نشان به آلمان می روند و مسئول مربوطه می گوید هیچ اعتباری در این رابطه اختصاص داده نشده است و …؟

و در پایان شرمنده ام که به سخنان استاندار محترم و نماینده معزز ولی فقیه در گیلان ، حضرت آیت ا… قربانی که در جلسه ای با حضور تنی چند از مدیران استان به من گفت : نصیحت پدرانه ام این است که زیر بار ِرفتن خلیلی نرو ” گوش نکردیم .

 

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=17743
  • دیدگاه‌ها برای باقری خطیبانی:آقای خلیلی ما را حلال کنید‎ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.