تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021
4

باشگاه های ورزشی را دریابید

  • کد خبر : 22503
  • ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
باشگاه های ورزشی را دریابید

خزر- فرونت بهبودی پارگام:یکی از مهمترین کارکرد های ورزش ارتباط تنگاتنگ آن با ارزش‌های اجتماعی و انتقال آن به زوایای مختلف جامعه بعنوان عامل مهم تولید فرهنگ و ساختار فرهنگی جوامع می باشد .ورزش در تعلیم و تربیت جامعه و شکل‌گیری شخصیت و بروز استعدادهای فکری و روحی کودکان، نوجوانان و جوانان این آینده‌ سازان […]

خزر- فرونت بهبودی پارگام:یکی از مهمترین کارکرد های ورزش ارتباط تنگاتنگ آن با ارزش‌های اجتماعی و انتقال آن به زوایای مختلف جامعه بعنوان عامل مهم تولید فرهنگ و ساختار فرهنگی جوامع می باشد .ورزش در تعلیم و تربیت جامعه و شکل‌گیری شخصیت و بروز استعدادهای فکری و روحی کودکان، نوجوانان و جوانان این آینده‌ سازان جامعه ، از جایگاه والایی برخوردار بوده ‌و یکی از شاخصه های مهم توسعه یافتگی در جامعه محسوب می شود.
یکی از دغدغه های نایب رییس انجمن شیتوکای کاراته کشور و مدیر عامل باشگاه صیدگر شهرستان بندرانزلی نیز توجه به ابعاد اجتماعی ورزش و تاثیر آن در خانواده ها و اجتماع امروزیست .
به همین بهانه حسن صیدگر در گفتگو با خزر ورزش را در همه ی ابعاد سلامت فردی ، اجتماع و خانواده ، پرورش انسانهای آزاده و فرهیخته لازم و ضروری دانست و ورزش را یکی از راههای جلوگیری از بیماری های جسمی و روحی عنوان و تصریح کرد : متاسفانه درصد وقوع بیماری‌ها در مردم با وجود پیشرفت علم داروسازی و پزشکی افزایش یافته و بیماری جسمی می‌تواند در بروز بیماری های روحی تاثیر گذار باشد و برعکس .
وی با تاکید به نقش ورزش در سلامت فردی انسان ، گفت : ورزش نقش پیش گیری و درمانی در بیماری هایی نظیر تنظیم فشار خون ، جلوگیری از سکته های قلبی ، دیابت ، افسردگی ،تقویت سیستم ایمنی بیماران سرطانی و … را ایفاء می کند .
وی سپس به نقش سازنده ی ورزش در کاهش بزهکاریهای اجتماعی اشاره و خاطر نشان کرد : ورزش تنها یک فعالیت فیزیکی نیست بلکه ارتباط مستقیمی با مسایل اجتماعی جامعه دارد، جامعه ای که به سمت ورزش حرکت می کند بسیاری از بزهکاری‌های اجتماعی و آثار نامطلوب محیط اجتماعی، اقتصادی ، وضعیت خانوادگی در آن کاهش می یابد یا حتی به طور کلی از میان می رود.
وی متذکر شد : گاهی اوقات میلیاردها تومان هزینه برای برگزاری برنامه های مختلف برای شادی لحظه ای و یا راه اندازی مکان های نابهنجاری مانند قلیانسراها و … می شود در حالی که مسئولان می توانند با هزینه ی کمتر در ورزش شادی واقعی را در زندگی مردم ایجاد کنند . صیدگر از مسئولان خواست تا باشگاههای ورزشی را دریابند و با ارائه ی تسهیلات با درصد پائین به اماکن ورزشی ، دسترسی جوانان به مکانهای ورزشی را آسان کرده و به این ترتیب انسان هایی سازنده را پرورش دهند .
وی ورزش را یکی از مهمترین روش های پر کردن اوقات فراغت کودکان، نوجوانان وجوانان عنوان و تصریح کرد : بسیاری از ضعف ها و کمبود ها را می توان با ورزش رفع و درمان و از انحراف جامعه به ویژه جوانان جلوگیری کرد.
وی همچنین ورزش را یکی از راه های انتقال ارزش‌های اجتماعی و اخلاقی دانست وافزود:می توان از طریق ورزش نگرش ها،ارزش ها و مهارت هایی مانند جوانمردی، پاکدامنی، ایثار، فداکاری انضباط و … را در افراد تقویت کرد.
به اعتقاد وی ورزش در همه ی دوران زندگی انسان ها دارای اهمیت است چرا که مبنای اصلی پرورش جسم و روح در سنین جوانی گذاشته می شود پس در این دوران باید اهمیت بیشتری برای ورزش قائل بود.
صیدگر متذکر شد : علاوه برموارد ذکر شده زندگی شهر نشینی به ویژه در شهر های بزرگ، گسترش شبکه های اجتماعی ، کم تحرکی و … زمینه ی ابتلا به بیماری های روحی نظیر افسردگی است به همین رومتخصصان در کنار دارو درمانی ورزش را توصیه می کنند .
به گفته ی وی ، خودباوری ،تقویت اراده ، احساس موفقیت و شادابی ،تخلیله هیجانات درونی ، دوری از گوشه گیری و افزایش عزت نفس از مزایای اجتماعی ورزش است که می تواند درمان بسیاری از بیماری های روحی و جسمی باشد .
وی ابراز امیدواری کرد ورزش در جامعه فراگیر شود تا بوسیله ی آن علاوه بر سلامتی جسمی جلوی بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی گرفته شود و ما شاهد روزی باشیم که ورزشگاه ها جای همه ی زندان های دنیا را بگیرند.
گفتنی است مکان ورزشی صیدگر واقع در غازیان انزلی – میدان مالا – خیابان معلم ،مجموعه ای کامل با ۱۲ رشته ی ورزشی زیر نظر مربیان تحصیل کرده و مجرب در شهرستان بندرانزلی فعالیت چشمگیری دارد وعلاقمندان می توانند برای ثبت نام در این باشگاه همه روزه با شماره های ۴۴۴۲۱۴۰۰ و ۴۴۴۲۱۳۰۰ و شماره فکس۴۴۴۳۱۶۰۰ تماس گرفته و یا به وب سایت باشگاه www.seidgar-club.com ویا به آدرسG-mail:hasanseydgar1335@gmail.com مراجعه نمایند.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=22503
  • دیدگاه‌ها برای باشگاه های ورزشی را دریابید بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.