ایزددوست

ایزددوست: گیلان استان هفتم اشتغالزای کشور است

۰۹ / ۰۲ / ۹۶
۲۲:۵۷

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه در سال ۹۲ در بین ۳۱ استان، استان پنجم بیکار بودیم،گفت:سال گذشته با ۲۰ پله ارتقاء رتبه هفتم اشتغالزایی کشور هستیم.
به گزارش ایسنا، محمود ایزددوست در همایش هفته کارگر و بزرگداشت روز بسیج کارگری که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برگزار شد،اظهار کرد: رتبه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال ۹۲ از ۲۱ (بین ۳۱ استان کشور) به رتبه شش در سال ۹۵ رسید.
وی با بیان اینکه در کارگروه اشتغال سال گذشته ۴۶ هزار و ۱۷۵ نفر اشتغال در سطح استان ایجاد شده است،افزود: ۱۱۰شرکت های تعاونی جدید در سال گذشته تشکیل شد که برای هزار و ۳۷۷ نفر اشتغالزایی شده است.
وی با بیان اینکه در سال ۹۲ در بین ۳۱ استان، استان پنجم بیکار بودیم،گفت:در سال گذشته با ۲۰ پله ارتقاء رتبه هفتم اشتغالزایی کشور هستیم.
ایزد دوست اظهار کرد: همچنین توانستیم از طریق واگذاری کار به بخش خصوصی درسال گذشته برای پنج هزارو ۲۳۸ نفر کار ایجاد کنیم.
وی با اشاره به راه اندازی دو شرکت تعاونی توسعه و عمران در شهرستان های سیاهکل و تالش،خاطرنشان کرد:در شهرستان تالش، هزار و ۲۰۰ نفر و در سیاهکل نیز ۲۳۸ نفر عضو هستند.
ایزددوست اضافه کرد: ۱۴ هزار و ۵۹۵ واحد مسکن مهر را در تعهدات خود داریم که ۱۱ هزار واحد تحویل داده شد و مابقی تا پایان سالجاری اجرایی خواهد شد.
وی به راه اندازی کانون کارآفرینی اشاره و تصریح کرد: توانستیم رتبه ملی کارآفرینی برتر را بین ۳۱ استان کشور در سال ۹۴ کسب کنیم.