تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ 15 جماد ثاني 1443 Tuesday, 18 January , 2022
4

اجازه نمی‌دادم زمینهای کشاورزی سفیدرود در اختیار ساخت مسکن مهر قرار گیرد

  • کد خبر : 2097
  • ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۰:۲۴
اجازه نمی‌دادم زمینهای کشاورزی سفیدرود در اختیار ساخت مسکن مهر قرار گیرد

خزر- استاندار در نشست با مدیران منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه افزایش سطح آگاهی های مردمی و فرهنگ سازی را در حفظ این نعمات الهی مهم است گفت : باید در جهت حراست از این سرمایه‌های ملی که بصورت خدادادی به ما تعلق یافته است تلاش کنیم. دکتر نجفی در این نشست که در […]

خزر- استاندار در نشست با مدیران منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه افزایش سطح آگاهی های مردمی و فرهنگ سازی را در حفظ این نعمات الهی مهم است گفت : باید در جهت حراست از این سرمایه‌های ملی که بصورت خدادادی به ما تعلق یافته است تلاش کنیم.
دکتر نجفی در این نشست که در آستانه آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری برگزارشد با بیان اینکه موظفیم مواهب طبیعی گیلان را به عنوان نعمات الهی حفظ و نگهداری کنیم گفت : مشکلات ریز گردها در استانهای دیگر زنگ خطری برای ما محسوب می‌شود و باید در جهت حراست از این سرمایه‌های ملی که بصورت خدادادی به ما تعلق یافته است تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه در برخورد با تغییر کاربری زمینهای با ارزش کشاورزی و منابع طبیعی در گیلان بنا بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تأکیدات دولت حساسیت‌های لازم وجود دارد گفت : اینکار در استان بصورت جدی حتی چند ماه پیش از ابلاغ معاون اوّل رئیس جمهوری شروع شد و تاکنون نیز چند جلسه‌ی بزرگ و سراسری در وزارت کشور به منظور مقابله با پدیده‌ی زمین خواری و حفظ منابع طبیعی برگزار شده است.
وی با بیان ساخت مسکن مهر و توسعه‌ی صنعت برای تأمین نیازهای مردم ضروری است افزود : اگر من بودم هرگز اجازه نمی‌دادم زمینهای با ارزش کشاورزی سفیدرود در اختیار ساخت مسکن مهر و شهرک‌های صنعتی قرار گیرد و زمین اجرای این طرح‌ها را از جای دیگر و به روش مناسب تهیه می‌کردم.
وی ادامه داد : واگذاری زمینهای منابع طبیعی را بیش‌تر در بخش کشاورزی و زیتون‌کاری و پرورش توت تقویت کنید.
استاندار گیلان خاطر نشان کرد : البته بخشی از تعرض به منابع طبیعی و زمینهای کشاورزی به دلیل عدم استفاده از این زمینها است.
وی افزود : باید زیبایی‌ها و موهباتی که به این نسل تعلق دارد را به عنوان منابع و ذخیره‌گاههای مهم ژنتیکی و اکولوژیکی به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.
وی همچنین به اقتصادی بودن زراعت چوب و میانگین درآمد ۶ میلیون تومان برای هر هکتار اشاره کرد و گفت : یکی از شرایط ساخت و توسعه‌ی کارخانجات MDF بهره گیری از ظرفیت اراضی صنوبر کاری است.
وی با بیان اینکه نمی‌توانیم کشاورزان را مجبور کنیم که فقط به انجام فعالیت‌های سنتی و با درآمد پایین مشغول شوند گفت : در کنار حفظ مزارع برنج و چای توسعه‌ی صنوبرکاری موجب افزایش درآمد آنان می‌شود.
وی بخشی از مشکلات کم آبی کشاورزی را به دلیل تعرض به منابع طبیعی و تخریب محیط زیست دانست و گفت : من شدیداً نگران کم آبی کشاورزی حوضه‌ی آبریز سد سفیدرود هستم و برای مقابله با این وضعیت تاکنون چند نشست برگزار کردیم.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=2097
  • دیدگاه‌ها برای اجازه نمی‌دادم زمینهای کشاورزی سفیدرود در اختیار ساخت مسکن مهر قرار گیرد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.