انوش نصر

انوش نصر ماسوله نشان درجه یک هنری گرفت

۳۱ / ۰۱ / ۹۶
۰۰:۳۶

انوش نصر ماسوله از هنرمندان تئاتر ، سینما و تلویزیون کشور در آئین اختتامیه جشنواره ملی فیلمنامه و نمایشنامه نویسی آیات، نشان درجه یک هنری دریافت کرد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در آئین اختتامیه جشنواره ملی فیلمنامه و نمایشنامه نویسی آیات که در رشت برگزار شد، گفت: تئاتر و سینما هویت نصر ماسوله را تشکیل نمی دهد بلکه این هنر بواسطه استادانی چون ایشان هویت می یابد.

فیروز فاضلی بیان کرد: نشان درجه یک هنری به افرادی تعلق می گیرد که سالیان سال در یک رشته هنری فعالیت کرده و در واقع به عنوان چهره ماندگار مطرح می شوند.

وی ادامه داد: این گواهی‌نامه براساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی جلسه ۵۶۹ مورخه ۱۲/۷/۱۳۸۴ به اجرا درآمده‌است.

انوش نصر ( نصرالله زاده ) در اسفند ماه سال ۱۳۱۸ در یک خانواده تالشی زبان ساکن رشت متولد شد و از دهه ۳۰فعالیت های هنری خود را در زمینه تئاتر از تماشاخانه گیلان آغاز کرد و بعد از انقلاب در فیلم ها و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخت و تاکنون بطور مستمر مشغول فعالیت هنری بوده است.

انوش نصر ماسوله نزدیک سه دهه مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی بوده و در کارنامه تصویری خود بیش از ۱۵ فیلم سینمایی و قریب ۲۰ اثر تلویزیونی را به ثبت رسانده که از شبکه های سراسری پخش شده است.

ای ایران سال ۶۴ ، قربانی سال ۶۵ ، مرغابی وحشی سال ۶۵ ، سردار جنگل سال ۶۷ ، صدای پای خدا سال ۸۲ ، ساعت ۲۵ سال ۵۴ ، پشت پرده مه سال۸۳ ، پسران جنگل شاقاجی سال۵۵ ، همیشه پای یک زن در میان است سال ۸۶ ، بالاتر از آسمان سال ۸۶ و … از جمله فیلم هایی است که انوش نصر ماسوله در آن به ایفای نقش پرداخته است.