IMG_20180103_000519_006

انتقاد رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان از انجام ترک تشریفات در برگزاری نمایشگاه های تخصصی

۲۳ / ۱۰ / ۹۶
۲۰:۰۵

فروش کالا در نمایشگاههای تخصصی غیر قانونی است
خزر- در بسیاری از نمایشگاههای تخصصی، خرید و فروش کالا صورت می پذیرد که این کار تضییع حقوق بازاریان و صنوف مختلف می باشد.
جلال الدین محمد شکریه نائب رئیس اتاق اصناف کشور ضمن بیان مطلب فوق و با تأکید بر این نکته که فروش کالا در نمایشگاه های تخصصی غیرقانونی است، تصریح کرد: وقتی قرار باشد در نمایشگاهی فروش نیز صورت پذیرد مانند نمایشگاههای عرضه مستقیم که سالی دو بار توسط اتاق اصناف برگزار می شود، باید حتماً کمیته نرخ گذاری و واحد بازرسی حضور داشته باشند.
وی تأکید کرد: در نمایشگاههای تخصصی، عرضه مستقیم نباید وجود داشته باشد چرا که موجب رکود در بازار است.
شکریه با اشاره به اثرات منفی عرضه مستقیم کالا در نمایشگاههای تخصصی بر بازار گفت: بسیاری از واحدهای شرکت کننده صنعتی نیستند و اگر صنفی نیز باشند، دارای پروانه کسب نمی باشند و آن چیزی که به نمایش گذاشته می شود با چیزی که فروخته می شود متفاوت است و این موجب نارضایتی و شکایت های مردم می شود.
جلال الدین محمد شکریه رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان همچنین با اعلام اینکه حقوق اصناف گیلان در بحث واگذاری نمایشگاه های تخصصی در استان با ترک تشریفات، تضییع می شود، گفت: نمایشگاه های تخصصی باید با مناقصه واگذار شود.
نائب رییس اول اتاق اصناف کشور افزود: همه باید کمک کنند تا در برگزاری نمایشگاههای تخصصی، اولویت اول واحدهای تولیدی استان گیلان باشند.
شکریه به حضور واحدهای بی شناسنامه در این نمایشگاه ها اشاره کرد و گفت: اتحادیه های صنفی هیچ نقشی در برگزاری نمایشگاه هایی که عنوان تخصصی را یدک می کشند ندارند.
وی همچنین افزود: در بسیاری از نمایشگاه های برگزار شده بین عنوان نمایشگاه با واحدهای شرکت کننده تفاوت های زیادی وجود دارد که بطور مثال در نمایشگاههای خانه مدرن، بازرگانی عمومی و صنعت ساختمان، واحدهای عرضه مبل هم حضور دارند.