بیمه+سلامت

امکان استعلام اطلاعات بیمه ای باگوشی همراه

۱۶ / ۱۱ / ۹۶
۲۳:۳۹

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به افزایش رشد مستمری بگیران استان در سال جاری گفت: رشد آمار مستمری بگیران این اداره کل در گیلان به مراتب بیش از رشد جمعیت بیمه شدگان است.
به گزارش ایرنا، جمیل حق پرست در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی گیلان با بیان این که در نیمه نخست امسال روزانه ۲۰ حکم مستمری در تامین اجتماعی استان صادر شده ، افزود: در زمان حاضر، تامین اجتماعی استان گیلان دارای، بیش از ۱۱۴ هزار مستمری بگیر است.
وی تعداد بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی استان گیلان را ۴۰۴ هزار بیمه شده اصلی با افراد تحت تکفل آنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر عنوان و اظهار کرد: در ۹ ماه امسال ، حدود یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در قالب تعهدات کوتاه مدت، بلند مدت و بیمه بیکاری پرداخت شده است.
وی با اشاره به اهمیت توجه به مقوله مهم بیمه خاطر نشان کرد: متاسفانه با وجود تلاش های صورت گرفته در سال های اخیر کمتر شاهد حساسیت مردم نسبت به بیمه هستیم و با از دست دادن توان کاری و به تبع آن نداشتن درآمد، آنوقت به فکر بیمه می افتند.
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان افزایش آمار گروه های بیمه شدگان خاص در استان تصریح کرد: افزایش گروه های بیمه شده خاص شامل قالیبافان، رانندگان، کارگران ساختمانی و غیره نشانگر فرهنگ مردم و توجه آنان به این نوع بیمه است.
وی در بخش دیگری از این نشست از استعلام بسیاری از اطلاعات بیمه شده با استفاده از گوشی های همراه خبر داد و یادآور شد: با استفاده از درج ستاره ۱۴۲ مربع در گوشی های همراه بسیاری از اطلاعات بیمه شده استعلام می شود.
وی خاطرنشان کرد: متقاضیان می توانند در ابتدا با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی استان گیلان در بخش مشاهده سوابق با واردکردن کد ملی، شماره بیمه و تلفن همراه به نام خود شخص اقدام کند و بعد از آن پیامکی ارسال می شود که از آن بعد هر بار برای استعلام بیمه ای می تواند از گوشی های هوشمند استفاده کند.
حق پرست راه برون رفت از فضای موجود و افزایش رضایتمندی مردم را استفاده از بستر اینترنت و حذف مراجعه های حضوری و فیزیکی در واحدهای اجرایی عنوان و اظهار کرد: در این راستا نیز اقدامات خوبی از سوی تامین اجتماعی استان گیلان انجام گرفته است.
وی با اشاره به توسعه کارگزاری ها در پنج شهر استان گیلان شامل رودسر، لنگرود، صومعه سرا، تالش و آستارا خاطر نشان کرد: با این کارگزاری ها ، ایستگاه های کاری افزایش می یابد و مردم راحت تر به واحدها مراجعه می کنند.
وی در بخش دیگری از نشست خبری با تشریح حوزه های فرهنگی اظهار کرد: اعزام مستمری بگیران به مشهد مقدس در قالب طرح کرامت رضوی، انتخاب مستمری بگیران نمونه و تعامل با کانون ها از دیگر برنامه های تامین اجتماعی استان گیلان در این مدت است.