433744

اعزام تیم های پشتیبانی و درمانی از گیلان به مناطق زلزله زده کرمانشاه

۲۲ / ۰۸ / ۹۶
۱۸:۵۰

مدیرعامل هلال احمر گیلان از اعزام تیم تجهیزات پشتیبانی این جمعیت به منطقه زلزله زده کرمانشاه خبر داد.
مهدی ولی پور در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۲۰۰ تخته چادر و یک هزار و ۵۰۰ تخته پتو برای کمک به مردم در منطقه زلزله زده کرمانشاه ارسال شده است.
وی با بیان این که ۳۰۰ تخته چادر دیگر نیز در صورت نیاز برای ارسال آماده شده، افزود: هشت تیم امدادی شامل پرسنل و اعضای تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز به حالت آماده باش کامل درآمدند تا در صورت اعلام از مرکز کنترل عملیات کشور به منطقه زلزله زده کرمانشاه اعزام شوند.
مدیرعامل هلال احمر استان گیلان با اشاره به آمادگی کامل این جمعیت خاطر نشان کرد: امدادگران، نجاتگران، پزشکان و تیم درمان اضطراری این جمعیت در استان در آماده باش کامل هستند.
تهمچنین یم ۴۹ نفره درمانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان به منطقه زلزله زده غرب کشور در کرمانشاه اعزام شدند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان در این باره ضمن تسلیت به حادثه دیدگان زلزله در غرب کشور به  ایرنا، گفت: به منظور کمک به هموطنان حادثه دیده  کمیته بحران این دانشگاه تشکیل و گروه های اعزامی با توجه به نیاز مناطق آسیب دیده تعیین شد.
شاهرخ یوسف زاده چابک افزود: بنابراین تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی شامل یک جراح مغز و اعصاب، دو متخصص طب اورژانس، دو متخصص ارتوپدی، یک متخصص بیهوشی، یک نفر تدارکات، ۲۷ پرستار و کمک بهیار، یک کارشناس بهداشت محیط، ۱۴ تکنیسین فوریت های پزشکی به همراه سه دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس ظهر امروز (دوشنبه) به منطقه زلزله زده کرمانشاه اعزام شدند.
وی اظهار داشت: تمام مراکز درمانی دانشگاه علوم پرشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان برای امدادرسانی در صورت نیاز به حادثه دیدگان زلزله غرب کشور آماده باش هستند.