تاریخ : شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹ 15 شوال 1441 Saturday, 6 June , 2020
1

اعتراض فعالان حوزه چوب و مبل به نحوه برگزاری نمایشگاه های تخصصی

  • کد خبر : 23614
  • ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۷
اعتراض فعالان حوزه چوب و مبل به نحوه برگزاری نمایشگاه های تخصصی

بیش از ۴۰ نفر از فعالان حوزه مبل، درودگری و چوب استان گیلان به همراه علی امیرمستوفیان رییس اتحادیه درودگران شهرستان رشت با حضور در دفتر فرهاد دلق پوش رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان به نحوه برگزاری نمایشگاه های تخصصی در استان و همچنین فروش کالا در این نمایشگاه ها اعتراض کردند. […]

بیش از ۴۰ نفر از فعالان حوزه مبل، درودگری و چوب استان گیلان به همراه علی امیرمستوفیان رییس اتحادیه درودگران شهرستان رشت با حضور در دفتر فرهاد دلق پوش رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان به نحوه برگزاری نمایشگاه های تخصصی در استان و همچنین فروش کالا در این نمایشگاه ها اعتراض کردند.
علی امیرمستوفیان رییس اتحادیه درودگران رشت در ابتدا به تعدد نمایشگاه ها و اضافه شدن مبلمان به آنها با نام های مختلف اعتراض کرد و خواستار بررسی مشکلات فعالان حوزه درودگری استان شد.
وی افزود: گیلان یکی از بررگترین تولیدکنندگان صنایع چوبی درایران است و بیش از ۵ هزارنفر در این صنعت فعالیت می کنند.
در این دیدار جلال الدین محمد شکریه رییس اتاق اصناف مرکز گیلان به مکاتبات فراوان اتاق اصناف و اتحادیه درودگران رشت در خصوص نمایشگاه های تخصصی اشاره کرد و گفت: ما مخالف برگزاری نمایشگاه نیستیم اما معتقدیم در نمایشگاه های استان اولویت باید حضور واحدهای تولیدی گیلان باشد.
شکریه افزود: نمایشگاه ها محل معرفی و شناسایی کالاها و خدمات هستند و فروش کالا در آن ممنوع است.
رییس اتاق اصناف مرکز گیلان ادامه داد: متاسفانه در نمایشگاه های تخصصی که با ترک تشریفات در اختیار گروهی خاص قرار گرفته، فروش هم صورت می گیرد و این به معنای خروج پول مردم از استان است و در مقابل به دلیل عدم نظارت، کالای بی کیفیت وارد استان شده و پس از پایان نمایشگاه، ما با شکایات متعدد مردم در قبال کیفیت نامطلوب کالاها مواجه هستیم.
وی همچنین گفت: متاسفانه در نمایشگاه های تخصصی با هر عنوانی که برگزار می شود، غرفه هایی نیز به فروش مبل و صنایع چوبی اختصاص می یابد که با توجه به حضور واحدهای تولیدی و عرضه کنندگان بزرگ در این زمینه در استان، این نمایشگاه ها به اقتصاد استان ضربه وارد می کنند.
فرهاد گلبندی یکی از تولیدکنندگان صنایع چوبی در رشت نیز به بی ضابطه بودن نمایشگاه های تخصصی اشاره کرد و گفت: ما در این استان کار تولیدی می کنیم، اشتغال ایجاد کرده ایم و مالیات می دهیم اما در نهایت در این نمایشگاه ها یک نفر غرفه ای کرایه کرده و با وانت مبل بی کیفیت آورده و به مردم عرضه می کند.
یک تولید کننده دیگر مبلمان در شهرستان رشت با اشاره به اینکه مبلمان در سبد کالاهای ضروری مردم قرار ندارد، از فروش کالا در نمایشگاه های تخصصی انتقاد کرد.
فرهاد دلق پوش رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، برگزاری نمایشگاه هایی که سنخیتی با حوزه صنعت و تجارت ندارد را غیرقابل قبول خواند و گفت: رویه ای از سال های گذشته پایه ریزی شده که باید اصلاح شود.
وی افزود: اگر قطاری از ریل خود خارج شده باید با دقت، همراهی و با صبر آن را به مسیر اصلی برگرداند.
دلق پوش گفت: هدف ما تقویت واحدهای تولیدی داخل استان است و تلاش می کنیم از مصرف کننده، عرضه کننده و تولید کننده حمایت کنیم.
وی گفت: برای حفظ منافع جمعی باید به اتحاد، هم افزایی و همدلی برسید و با برنامه ریزی مناسب توسط اتاق اصناف و اتحادیه سالب دو نمایشگاه در حوزه مبل و چوب در رشت و سایر شهرستان ها برگزار کنید.
دلق پوش تاکید کرد: نمایشگاه ها باید در اختیار متولیان بازار قرار گیرند.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=23614
  • دیدگاه‌ها برای اعتراض فعالان حوزه چوب و مبل به نحوه برگزاری نمایشگاه های تخصصی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.