تاریخ : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱ 12 محرم 1444 Tuesday, 9 August , 2022
16

استاندار گلستان : اقدامات پیشگیرانه کرونا را زودتر از سایر مناطق اجرا کردیم

  • کد خبر : 25994
  • ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
استاندار گلستان : اقدامات پیشگیرانه کرونا را زودتر از سایر مناطق اجرا کردیم

خزر – با وجود درگیر بودن ۲۸ استان کشور در وضعیت قرمز کرونایی که گیلان نیز از جمله آنهاست ؛ استان گلستان یکی از سه استانی است که در هفته های اخیر از نظر شیوع کرونا در شرایط زرد بسر میبرد . آیا چنین موفقیتی در گلستان دلیل خاصی دارد ؟ این پرسش را با […]

خزر – با وجود درگیر بودن ۲۸ استان کشور در وضعیت قرمز کرونایی که گیلان نیز از جمله آنهاست ؛ استان گلستان یکی از سه استانی است که در هفته های اخیر از نظر شیوع کرونا در شرایط زرد بسر میبرد .
آیا چنین موفقیتی در گلستان دلیل خاصی دارد ؟ این پرسش را با دکتر هادی حق شناس استاندار گیلانی استان گلستان مطرح کردیم .
وی به روزنامه خزر گفت : تصور نمی کنم در گلستان کار ویژه ای فراتر از سایر استانها در زمینه مبارزه با کرونا انجام شده باشد اما برخی اقدامات پیشگیرانه همچون فاصله گذاری اجتماعی پیش از آنکه در سایر مناطق کشور به اجرا درآید در گلستان پیاده شد و این بر می گردد به ۱۸ اسفند سال پیش که به مدت یک هفته اماکن عمومی را شدیدا کنترل کردیم و این تلاش تاثیر قابل توجهی در کنترل شیوع بیماری داشت . همچنین ترکیب اقوام مختلف و روستانشین بودن حدود نیمی از جمعیت استان و البته هماهنگ بودن کادر درمانی به ویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز می تواند از جمله عوامل موثر در کنترل و کاهش عوارض و تلفات کرونا در گلستان باشد.
استاندار گلستان افزود : البته دو موج نخست کرونا در این استان نیز وجود داشت و احساس میکنم بزودی موج سوم هم به ما خواهد رسید .
وی در پاسخ به این پرسش که چرا دوره زمانی پیک کرونا در گلستان کمتر از بسیاری استانها بوده گفت : فکر میکنم مدت زمان این دوره ها همانطور که شما اشاره کردید در گلستان احتمالا کوتاه تر بود . در واقع هم پیک کوتاه تری داشته و هم تعداد عزیزانی که بخاطر کرونا از دست دادیم .
حق شناس گفت : نقطه اوج کرونا در گلستان هفته سوم اسفند ماه گذشته بود که در آن مقطع تصمیمات ویژه گرفتیم و توجه مردم را نسبت به این بیماری افزایش دادیم و خوشبختانه مردم هم همراه شدند و بعد از آن یعنی از هفته چهارم اسفند تا امروز دیگر شاهد چنان پیکی نبودیم . در آن مقطع که بسیار روزهای سخت و نگران کننده ای بود حدود ۵۰ درصد تخت بیمارستانهای گلستان در اشغال بیماران کرونا بود که این میزان امروز و در سال جاری به حدود ده تا پانزده درصد رسیده است با توجه به این که سرانه تخت های استان از میانگین کشور کمتر است.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=25994
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای استاندار گلستان : اقدامات پیشگیرانه کرونا را زودتر از سایر مناطق اجرا کردیم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.