تاریخ : یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ 20 جماد ثاني 1443 Sunday, 23 January , 2022
2

استاندار: پس از سفر رئیس جمهوری باز خوردهای خوبی برای همکاری سرمایه گذاران دریافت شده است

  • کد خبر : 3182
  • ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰:۲۴
استاندار: پس از سفر رئیس جمهوری باز خوردهای خوبی برای همکاری سرمایه گذاران دریافت شده است

خزر- استاندار با اشاره به قدردانی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از گیلان به دلیل بهبود فعالیت کسب و کار و سرمایه گذاری گفت : پس از سفر رئیس جمهوری و برگزاری نشست فرصت های سرمایه گذاری، باز خوردهای خوبی را برای همکاری در استان دریافت کرده ایم. دکتر نجفی با […]

خزر- استاندار با اشاره به قدردانی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از گیلان به دلیل بهبود فعالیت کسب و کار و سرمایه گذاری گفت : پس از سفر رئیس جمهوری و برگزاری نشست فرصت های سرمایه گذاری، باز خوردهای خوبی را برای همکاری در استان دریافت کرده ایم.
دکتر نجفی با اشاره به برگزاری نشست توسعه و سرمایه گذاری با حضور ۶۴ نفر از کارآفرینان و سرمایه گذاران خارج از کشور در سفر دکتر روحانی به گیلان گفت: پس از نشست رئیس جمهور با سرمایه گذاران، بازخوردهای خوبی در زمینه ی علاقه مندی برای سرمایه گذاری در استان مشاهده شده است.
وی با اشاره به فراهم بودن فضا و شرایط کشورمان برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی پس از موفقیت های دستگاه سیاست خارجی کشورمان گفت : از سال گذشته اقدامات فراوانی برای بهبود فضای کسب و کار و سرمایه گذاری در استان انجام شده است که سفر ریاست محترم جمهوری مطلع جدیدی برای تقویت این فضا شده است.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد :برگزاری نشست فرصتهای اقتصادی آغاز راه جدیدی برای حمایت و ارتباط بیشتر با سرمایه گذاران است.
دکتر نجفی با اشاره به اینکه فرآیند جذب سرمایه‌گذاری خارجی، فرآیندی تدریجی و پیچیده است که کشورهای مختلف با ارتقای محیط کسب و کار و ایجاد امنیت سعی در اعتلای جایگاه خود در این عرصه رقابت جهانی دارند گفت : براساس بررسی های وزارت اقتصادی، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان گیلان از بدو تأسیس تاکنون در کشور همواره جزء استانهای برتر در جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی و فاینانس بوده است و این توفیق در حالی بدست آمده که اعمال تحریم‌های ظالمانه ، بر سختی توفیق جذب سرمایه‌های خارجی افزوده است.
استاندار گیلان ادامه داد : از آنجائیکه باب تعاملات خارجی با تلاش صادقانه و متعهدانه دولت تدبیر و امید در حال گشوده شدن است لحاظ کردن حضور یک رایزن سرمایه‌گذاری از استان گیلان در تشکیلات جدید جهت استمرار دیپلماسی فعال سرمایه‌گذاری خارجی در سفارتخانه ایران در کشورهای هدف استان از جمله سفارت ایران در روسیه امری تأثیرگذار در جذب سرمایه‌گذار خارجی خواهد بود.
رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری گیلان گفت : مجموعه اقدامات زیربنایی به منظور آماده‌سازی و تسهیل فضای تعامل با سرمایه‌گذاران خارجی، نظیر تدوین برنامه استراتژیک و نقشه راه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی، راه اندازی وب سایت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان ، تشکیل باشگاه سرمایه‌گذاری خارجی، برگزاری جلسات مستمر نهاد بازار سرمایه‌گذاری جهت انباشت دانش سرمایه‌گذاری، ارتقاء برنامه صد فرصت سرمایه‌گذاری خارجی به صد بسته آماده(مطالعه، مجوز، زمین و امکانات آماده) بانک اطلاعات شامل احصاء فرصت‌های جدید و مدیریت طرح‌های نیمه تمام دولتی و خصوصی را در اولویت‌های خود قرارداده است .

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=3182
  • دیدگاه‌ها برای استاندار: پس از سفر رئیس جمهوری باز خوردهای خوبی برای همکاری سرمایه گذاران دریافت شده است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.