تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ 18 محرم 1444 Monday, 15 August , 2022
3

استاندار: مصمم به قرارگرفتن گیلان جزو استان های برتر در زمینه اشتغال هستیم

  • کد خبر : 5443
  • ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۲:۴۲
استاندار: مصمم به قرارگرفتن گیلان جزو استان های برتر در زمینه اشتغال هستیم

خزر- استاندار گیلان در گفتگو با خبرنگاران گفت: با استفاده از فضای جدیدی که در کشور ایجاد شده، مصمم به قرار گرفتن جزو استان های برتر کشور در زمینه ایجاد اشتغال هستیم و برای نیل به این مهم ، برنامه ریزی می کنیم. دکتر نجفی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان در بهار امسال […]

خزر- استاندار گیلان در گفتگو با خبرنگاران گفت: با استفاده از فضای جدیدی که در کشور ایجاد شده، مصمم به قرار گرفتن جزو استان های برتر کشور در زمینه ایجاد اشتغال هستیم و برای نیل به این مهم ، برنامه ریزی می کنیم.
دکتر نجفی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان در بهار امسال نسبت به میانگین کشوری افزود: نرخ بیکاری گیلان در فصل بهار امسال به ۱۰ درصد رسید که برای اولین بار ، از میانگین نرخ بیکاری کشور که طی همین مدت ، ۱۰ و هشت دهم درصد بود ، کمتر شده است.
وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در گیلان در سال ۹۱ ، ۱۵ و نیم درصد و در کشور ۱۲ و دو دهم درصد بود، ادامه داد : در سال ۹۲ ، نرخ بیکاری در گیلان به ۱۳ و شش دهم درصد رسید که نسبت به سال قبل از آن ، حدود دو درصد کاهش داشته است.
نماینده عالی دولت در گیلان همچنین به روند کاهش نرخ بیکاری در استان در سال ۹۳ با وجود افزایش میانگین کشوری اشاره و نرخ بیکاری استان در آن سال را ۱۳ و دو دهم درصد ذکر کرد و گفت : مجموع این آمارها ، نشان می دهد که حرکت انجام شده بسیار مثبت بوده است.
وی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در فصل بهار امسال در استان و با مقایسه آن با بهار سال ۹۳ افزود: نرخ بیکاری در فصل بهار سال گذشته ، ۱۳ و شش دهم درصد بود که امسال این آمار به ۱۰ درصد کاهش یافته و این درحالیست که متوسط نرخ بیکاری کشور در مدت مشابه ، ۱۰ و هشت دهم درصد بوده است.
استاندار تصریح کرد: اکنون استان هیجدهم از نظر نرخ بیکاری هستیم و اگرچه تا حدودی از نگرانی هایمان کاسته شده ، اما باید برای حفظ جایگاه و کسب رتبه برتر بیشتر تلاش کنیم.
وی به گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در خصوص کسب رتبه نخست در بهبود فضای کسب و کار اشاره و خاطرنشان کرد: کسب رتبه نخست بهبود فضای کسب و کار در کشور در هفت فصل متوالی ، فعال کردن بخش های مختلف دولتی و خصوصی و بهبود فضای کشاورزی از جمله مؤلفه های تأثیرگذار در روند کاهش نرخ بیکاری در استان از سال ۹۲ تاکنون است.
وی همچنین ایجاد فضایی توأم با آرامش در استان ، افزایش تخصیص اعتبارات ملی در بخش های عمرانی استان و تحرک بخشی به کارگروه های مهم را از دیگر اقدامات تاثیرگذار در کاهش نرخ بیکاری در استان ذکر کرد.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=5443
  • دیدگاه‌ها برای استاندار: مصمم به قرارگرفتن گیلان جزو استان های برتر در زمینه اشتغال هستیم بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.