تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ 18 محرم 1444 Monday, 15 August , 2022
4

استاندار: بهترین شیوه مبارزه با اعتیاد اقدامات پیشگیرانه است

  • کد خبر : 2563
  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱:۲۳
استاندار: بهترین شیوه مبارزه با اعتیاد  اقدامات پیشگیرانه است

خزر- استاندار گیلان در هفتمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت : بهترین شیوه مبارزه با پدیده شوم و خانمان سوز اعتیاد، اقدامات پیشگیرانه است و برای رسیدن به این هدف باید با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی تقاضا برای مصرف مواد مخدر را کاهش داد. محمدعلی نجفی با بیان اینکه امروز اعتیاد […]

خزر- استاندار گیلان در هفتمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت : بهترین شیوه مبارزه با پدیده شوم و خانمان سوز اعتیاد، اقدامات پیشگیرانه است و برای رسیدن به این هدف باید با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی تقاضا برای مصرف مواد مخدر را کاهش داد.
محمدعلی نجفی با بیان اینکه امروز اعتیاد به مواد مخدر بزرگترین تهدید برای بنیان خانواده‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی نظیر طلاق و وقوع جرم است افزود : اقدامات پیشگیرانه در زمینه توزیع و مصرف مواد مخدر مستلزم تعامل همه دستگاههای فرهنگی است.
استاندار گیلان گفت |: بهره گیری از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان در تحقیقات علمی، پژوهشی و پیشگیری در بحث مبارزه با مواد مخدر کارگشا و مؤثر است.
وی با اشاره به برگشت اعتبارات پژوهشی استان مربوط به سال های ۹۱ و ۹۲ افزود: باید از این گونه اعتبارات در جهت تحقیقات و کارهای پژوهشی بخش های مختلف استان استفاده شود.
احمدی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان هم در این نشست گفت : کاهش تقاضا ی مواد مخدر از دو طریق انجام می شود که یک راه آن از طریق مقابله و دیگری از طریق نه گفتن توسط قشر جوان در زمان برخورد با این مواد و تشویق دیگران است.
رئیس کل دادگستری گیلان هم با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۰ درصد زندانیان استان بصورت مستقیم و غیرمستقیم، مجرمان مواد مخدر هستند افزود : سرقت دومین جرم محکومان محبوس در زندانهای استان است که رابطه مستقیمی با پدیده اعتیاد دارد.
احمد سیاوش پور با بیان اینکه بسیاری از عوامل فردی و اجتماعی فرد را به سمت اعتیاد سوق می‌دهند افزود : بیشترین مجرمان مواد مخدر جوان و بیکار هستند و به لحاظ وضعیت معیشتی، فرهنگی، اعتقادی جزء افراد ضعیف جامعه هستند.
در این نشست محمد حسین شاهکویی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان هم از فعالیت ۳۸۰ مرکز درمانی و ترک اعتیاد در استان خبر داد گفت : امسال ۷ نشست شورای مبارزه با مواد مخدر در استان برگزار شده است.
جانشین فرماندهی انتظامی گیلان هم گزارشی در زمینه اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با مواد مخدر ارائه کرد و افزود : مقابله با توزیع مواد مخدر وظیفه نیروی انتظامی است اما پیشگیری از مصرف آن وظیفه سایر نهادهای جامعه و سایر ارگان‌های مردمی است.
سرهنگ مهرگان افزود : امسال در حوزه کشفیات مواد مخدر یک درصد و دستگیر شدگان ۸۶ درصد افزایش داشتیم.
مدیر کل زندانهای گیلان هم با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر باید ریشه‌ای، اساسی و پایدار باشد افزود : بیشترین موارد حبس زندانیان و مهمترین جرائم زندانها در زمینه مواد مخدر است.
سیدحمید حسینی گفت : بیش از ۸ هزار نفر در زندانهای گیلان نگهداری می‌شوند که بیش از ۵۰ درصد این افراد در نگهداری،‌حمل و توزیع مواد مخدر و ۳۰ درصد جرائم مرتبط را تشکیل می‌دهند.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=2563
  • دیدگاه‌ها برای استاندار: بهترین شیوه مبارزه با اعتیاد اقدامات پیشگیرانه است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.