تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ 18 محرم 1444 Monday, 15 August , 2022
7

ارجاع پرونده شورای شهر رشت به شورای حل اختلاف گیلان

  • کد خبر : 15047
  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۱
ارجاع پرونده شورای شهر رشت به شورای حل اختلاف گیلان

فرماندار رشت از ارجاع پرونده شورای شهر رشت به شورای حل اختلاف استان گیلان خبر داد و گفت: تصمیم نهایی برای وضعیت شورای رشت توسط شورای حل اختلاف استان اتخاذ می شود. به گزارش مهر، جلسه شورای شهر رشت که به دستور فرماندار این شهر به منظور برگزاری انتخابات هیئت رئیسه این شورا قرار بود […]

فرماندار رشت از ارجاع پرونده شورای شهر رشت به شورای حل اختلاف استان گیلان خبر داد و گفت: تصمیم نهایی برای وضعیت شورای رشت توسط شورای حل اختلاف استان اتخاذ می شود.
به گزارش مهر، جلسه شورای شهر رشت که به دستور فرماندار این شهر به منظور برگزاری انتخابات هیئت رئیسه این شورا قرار بود ساعت ۱۱ ظهر چهارشنبه برگزار شود با وجود حضور فرماندار و هفت عضو این شورا مجدداً بدون رسمیت برگزار و با به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضای حاضر در این جلسه، لغو شد.
با اینکه از ۱۲ شهریور ماه تاکنون چهار بار جلسه شورای شهر رشت لغو و دو بار نیز مشمول جابجایی ساعت و زمان شده است اما صبح چهارشنبه به دستور فرماندار قرار بود تشکیل شود که با وجود حضور سید عیسی مهدوی فرماندار رشت از یک ساعت پیش از ساعت شروع جلسه در عمارت شورای رشت، مجددا لغو شد.
فرماندار رشت در حاشیه این جلسه غیررسمی با انتقاد از نبود تفاهم بین اعضای شورای رشت برای تعیین هیات رئیسه این شورا طی ۱۳ روز گذشته گفت: با وجود اینکه سعی شد که حداکثر همکاری با اعضای شورای رشت صورت گیرد اما این اعضا به تفاهم نرسیدند و تصمیم بنده به عنوان فرماندار این شهرستان این است که پرونده شورای رشت به شورای حل اختلاف استان ارسال شود. مهدوی با بیان اینکه هم اکنون شهر بدون شورا و پارلمان محلی است افزود: شورای حل اختلاف هر تصمیمی که درباره تعین نشدن هیئت رئیسه شورای رشت و نرسیدن به اجماع لازم برای تعیین هیئت رئیسه در سال آخر شورای این شهر اتخاذ کند برای فرمانداری لازم الاجرا است.
بنا به گفته وی شورای حل اختلاف استان طی ۱۵ روز باید نظر نهایی خود را در این خصوص اعلام کند.
فرماندار رشت تصریح کرد: تعلل اعضا در برگزاری هیئت رئیسه در مهلت قانونی و همینطور بی توجهی به رسیدن به اجماع لازم برای تعیین هیئت رئیسه سبب اتخاذ تصمیم ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شده است.
با اینکه با اعلام این تصمیم مهدوی در جمع هفت عضو حاضر در عمارت شورا، دو عضو این شورا خواستار همکاری بیشتر فرماندار در این خصوص شدند، اما فرماندار از قاطعیت در این تصمیم خبر داد و گفت: بر روی تصمیمی که برای شورای شهر رشت گرفته ام قاطع هستم و پرونده شورای رشت به شورای حل اختلاف استان ارجاع داده می شود.

 

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=15047
  • دیدگاه‌ها برای ارجاع پرونده شورای شهر رشت به شورای حل اختلاف گیلان بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.