103162

ارتفاع نزدیک به نیم متری برف در بیشتر محورهای کوهستانی گیلان

۰۷ / ۱۱ / ۹۶
۲۳:۵۳

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به بارش برف در ارتفاعات استان از شب گذشته گفت: در حال حاضر ارتفاع برف در بیشتر محورهای کوهستانی استان به نزدیک به ۵۰ سانتیمتر رسیده است.
محمدرضا نازک کار در گفت و گو با ایرنا افزود: ارتفاع برف در محورهایی همچون بلوردکان – خصیب دشت املش ۴۵ سانتیمتر، لات محله رودسر ۴۵ سانتیمتر، پونل – خلخال در رضوانشهر و اسالم – خلخال در شهرستان تالش به ۴۰ سانتیمتر رسیده است.
وی اظهار کرد: همچنین ارتفاع برف در محور کلیشم رودبار ۳۵ سانتیمتر و اشکورات رودسر ۳۰ سانتیمتر گزارش شده است.
نازک کار با اشاره به کولاک شدید در گردنه کوهین واقع در آزادراه رشت – قزوین گفت: به غیر از مسیر پونل – خلخال و همچنین باند جنوبی آزادراه رشت – قزوین حدفاصل شهر منجیل تا قزوین که به علت اجرای عملیات عمرانی مربوط به خط آهن واقع در این مسیر بسته است، سایر محورهای اصلی استان باز هستند.
وی همچنین از امدادرسانی راهداران استان به ۳۴ خودروی گرفتار در برف در محورهای کوهستانی اسالم – خلخال، فومن – ماسوله ، سیاهکل – دیلمان و ماسال – گیلوان طی روز گذشته خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، راهداران ۲۵۱ کیلومتر از محورهای برف گیر استان را برفروبی کرده اند.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی گیلان، نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه پرفشار در منطقه است که بر این اساس ابرناکی، مه آلود بودن هوا، کاهش دما، ارتفاعات (کولاک برف) و دامنه ها بارش برف، بارندگی و وزش باد (گاهی شدید / خیلی شدید) تا اواسط هفته آینده مورد انتظار است. طی بازه غروب و امشب تا صبح دوشنبه، با تقویت هوای سرد، بارش در برخی نواحی جلگه ای بویژه نواحی مرکزی و شرقی، بصورت برف یا مخلوط برف و باران پیش بینی شده است.