اصلی

اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای توسعه اشتغال در گیلان

۳۰ / ۰۵ / ۹۶
۱۷:۳۷

خزر- معاون امور عمرانی استاندار از اختصاص بیش از ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ارتقاء تولید و توسعه‌ی اشتغال پایدار در مناطق روستایی گیلان خبر داد.
حجت شعبانپور در نشست کارگروه راهبری طرح‌های ارتقاء تولید و توسعه اشتغال روستایی گیلان در رشت گفت : نرخ بهره‌ی این تسهیلات بین ۸ تا ۱۰ درصد است و مابقی را دولت در قالب یارانه پرداخت خواهد کرد.
معاون امور عمرانی استاندار با بیان اینکه به طرح‌های توجیهی اشتغالزا و مولد روستایی تا سقف یک میلیارد تومان هم تسهیلات پرداخت می‌شود افزود : براساس تفاهم نامه های منعقده با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری ۳ بانک سینا- کارآفرین و پست بانک در این زمینه نقش آفرینی می‌کنند.
حجت شعبانپور افزود : این تسهیلات در بخش های اجرای طرح های فرآوری وصنایع تبدیلی محصولات کشاورزی ،: توسعه اقامتگاه های بوم گردی و گردشگری روستایی ،خرید ادوات کشاورزی و طرح های شیلاتی به روستائیان پرداخت می شود.
معاون امور عمرانی استاندار همچنین هدف از ارایه‌ی تسهیلات ارزان قیمت برای طرح‌های روستایی را رونق تولید و اشتغال روستا نشینان و تلاش برای مهاجرت معکوس روستائیان شهرنشین به روستاها عنوان کرد و افزود : طرح‌های مولد موجب اشتغال پایدار و تسریع در روند توسعه‌ی همه جانبه در استان خواهد بود
وی همچنین از تمهید مقدمات برای آغاز ساخت ۲ هزار واحد مسکونی برای اقشار آسیب پذیر و نیازمند استان در سال ۹۶ خبر داد و افزود : طبق توافق استانداری با کمیته‌ی امداد امام ، قرار است زمین مورد نیاز این مسکن ها از سوی استانداری و با مشارکت دستگاه‌هایی چون منابع طبیعی- بنیاد مسکن و فرمانداری‌ها جانمایی شود و کمیته امداد کار احداث این دو هزار مسکن را تا یکسال پیش رو به اتمام برساند.