جنگل

احتمال نابودی بخش هایی از جنگل های گیلان

۱۶ / ۰۳ / ۹۶
۲۳:۰۰

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان: گرمای هوا و وزش بادهای گرم در مناطق جنگلی و عدم رعایت نکات ایمنی موجب باعث نابودی بخش‌هایی از جنگل‌های استان می‌شود.
به گزارش ایسنا، حفاظت محیط زیست گیلان به منظور کاهش خطر آتش سوزی در مناطق جنگلی با صدور اطلاعیه‌ای خواستار توجه بیشتر مسافرین و گردشگران به مسایل ایمنی در استفاده از آتش در این مناطق شد.
قربانعلی محمدپور گفت:با توجه به شروع فصل گرما و ورود گردشگران به استان به ویژه روزهای تعطیل پیش‌رو، در راستای پیشگیری از بروز هرگونه آتش‌سوزی و ضرورت اعلام هشدارها و ایجاد تمهیدات لازم به منظور کنترل و اطفا حریق در هریک از اکوسیستم‌های طبیعی استان بویژه مناطق چهارگانه، تمام اداره های حفاظت محیط زیست تابعه و محیط بانی های سراسر استان در حالت آماده باش هستند.
وی افزود: لذا این اداره از مسافران درخواست می‌کند تا حد امکان از روشن کردن هرگونه آتش در فضاهای باز ،با توجه به خشک‌بودن زمین و وجود انواع شاخه و برگ خشکیده و نیز هوای گرم،جداٌ خوداری کرده و در صورت بروز آتش سوزی می‌توانند با نزدیکترین اداره و یا محیط‌بانی تماس گرفته تا موضوع با همکاری اداره منابع طبیعی‌، دهیاری ها، واحد خدمات آتش‌نشانی و نیز سازمان‌های مردم نهاد مورد پیگیری و اقدامات لازم قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد: گردشگران و مسافرین در صورت لزوم به روشن کردن آتش ، توجه داشته باشند تا تمامی نکات مراقبتی و احتیاطی به منظور جلوگیری از بروز حریق و گسترش آن رعایت شود و از خاموش‌شدن کامل محل افروختن آتش اطمینان کامل کسب کنند.
وی تصریح‌ کرد: گرمای هوا و وزش بادهای گرم در مناطق جنگلی و عدم رعایت نکات ایمنی از عمده دلایل بروز حوادث خسارت بار آتش‌سوزی در مناطق جنگلی است که همه ساله با شروع فصول گردشگر پذیر سال، باعث نابودی بخش هایی از جنگل های استان می‌شود.