اصفهان-+طرح+همیار

اجرای طرح نظارت بر درمان در بیمارستان‌های رشت

۲۱ / ۰۶ / ۹۶
۱۶:۴۱

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای طرح نظارت بر درمان در بیمارستان‌های رشت خبر داد و گفت: در این راستا طرح نظارت بر درمان در بیمارستان گلسار رشت انجام شد.
دکتر محمد تقی آشوبی در گفتگو با ایسنا، از اجرای طرح نظارت بر درمان در بیمارستان گلسار رشت خبر داد و گفت: در راستای ممیزی بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و ارتقای عملکرد حوزه درمان در گیلان، طرح نظارت بر درمان از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بیمارستان گلسار رشت اجرا شد .
وی با بیان اینکه این برنامه که با حضور معاونت، مدیران و ارزیابان معاونت درمان به انجام رسید؛ فرایندهای درمانی در بخش‌های اورژانس و بستری بیمارستان گلسار ممیزی شد، تصریح کرد: در این زمینه، توسعه فضای فیزیکی، ارتقای فرایندهای درمانی و توجه به کنترل کیفی فرایندهای پاراکلینیک، محور بررسی برنامه‌های این طرح را به خود اختصاص داد .
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هدف از تشدید نظارت‌ها را بهبود خدمات درمانی، رفع مشکلات احتمالی و ارتقای سطح سلامت در استان عنوان کرد و بر استقرار استانداردهای اعتبار بخشی در مراکز درمانی گیلان تاکید کرد.
دکتر آشوبی در پایان خاطرنشان کرد: شاید به جرأت بتوان ادعا کرد انجام هیچ فعالیتی در سازمان، توفیق نخواهد یافت مگر آن که کنترل‌های لازم نسبت به آن به عمل آمده باشد. به کمک کنترل، مدیریت اطلاعات مناسبی نسبت به نحوه تحقق هدف‌ها و انجام عملیات و آگاهی و قدرت پیگیری و عند الزوم سنجش و اصلاح آن‌ها را پیدا می‌کند و این یکی از اهداف استراتژیک برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای سلامت همه جانبه در استان است.