82554263-71658982

آیت الله خاتمی: هیچ تردیدی در سلامت انتخابات نیست

۱۵ / ۰۳ / ۹۶
۱۵:۲۰

امام جمعه موقت تهران گفت: فاصله ۱۶ با ۲۳ میلیون رأی، فاصله کمی نیست، شورای نگهبان قانون اساسی هم انتخابات را تایید کرده بنابراین هیچ تردیدی در سلامت انتخابات و برگزیده شدن رئیس جمهوری منتخب نیست.
به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی در مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام (ره) در مصلی رشت با بیان اینکه انتخابات در همه جای دنیا فصل الخطاب دارد، افزود: بنده قبل از نظر شورای نگهبان گفتم که تخلفات به گونه ای نیست که اصل انتخابات زیر سوال برود و در نظام مقدس اسلامی ایران نیز، نظر شورای نگهبان فصل الخطاب است و همه باید تمکین کنند.
وی با بیان اینکه با اعلام نظر شورای نگهبان پرونده انتخابات بسته شد، گفت: قرار نیست چهار سال با هم اختلاف داشته باشیم.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به طرح برخی سخنان به نقل از او، آنها را خلاف واقع دانست و اظهار کرد: من در نطق خودم مجریان را زیر سوال ببرم؟ رفاقت بیش از دو دهه با وزیر کشور دارم، یعنی متوجه نیستم که برگزاری انتخاباتی به این گستردگی جای تشکر و قدردانی دارد؟ وی گفت: انتظارم این است که همگان سعه صدر داشته باشند؛ رقابت ها دیگر تمام شده و اکنون، زمان کار و تلاش است.
آیت الله خاتمی در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه نباید مسائل بعد از انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با فتنه سال ۸۸ قیاس شود، گفت: تفاوت این دو انتخابات، زمین تا آسمان است.
وی بر ضرورت وحدت در جامعه و بین گروه ها و تشکل های مختلف تاکید و اضافه کرد: وحدت با عمل حاصل می شود و باید اختلاف سلیقه ها را پذیرفت چراکه اختلاف سلیقه از اول پیروزی انقلاب اسلامی هم بوده و این امر، لازمه نظام آزاد است.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: نباید گفته شود دولتی ها دین ندارند، این حرف خلاف واقع است زیرا این افراد هم از متن مردم، جزو مردم و بسیاری از آنان از خانواده های معظم و والامقام شهدا هستند.
آیت الله خاتمی ادامه داد: به هواداران رقیبی که رأی نیاورد نیز می گوییم رئیس جمهوری منتخب، رئیس جمهوری همه مردم ایران است و به هواداران رئیس جمهوری منتخب نیز می گوییم نباید حساسیت زایی شود.