تاریخ : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹ 13 شعبان 1441 Monday, 6 April , 2020
0

آقای نوبخت پیگیری کند / رضا احمدی سراوانی

  • کد خبر : 20679
  • ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
آقای نوبخت پیگیری کند / رضا احمدی سراوانی

پس از انتشار سرمقاله خزر که طی آن مدیر این روزنامه از تعطیلی قریب الوقوع روزنامه خزر به دلیل مشکلات مالی خبر داده و بخشی از این مشکلات را ناشی از عدم انجام تعهدات وزارت ارشاد در واریز مطالبات این روزنامه دانسته بود، دکتر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پس […]

پس از انتشار سرمقاله خزر که طی آن مدیر این روزنامه از تعطیلی قریب الوقوع روزنامه خزر به دلیل مشکلات مالی خبر داده و بخشی از این مشکلات را ناشی از عدم انجام تعهدات وزارت ارشاد در واریز مطالبات این روزنامه دانسته بود، دکتر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پس از اطلاع از موضوع اعلام کرد که “در سال گذشته با وجود محدودیت منابع صددرصد اعتبارات مربوط به یارانه مطبوعات به وزارت ارشاد پرداخت شد.”
اکنون این پرسش اساسی از وزارت ارشاد مطرح است که چرا با وجود تخصیص یارانه های مطبوعات در پرداخت آن ها سستی شده است و حتی بسیاری از روزنامه ها به ویژه در استان ها مبالغی بابت طرح اشتراک نیم بها طلب کارند؟ چرا با وجود تخصیص اعتبارات، روزنامه خزر هنوز یارانه سال ۹۴ خود را در دریافت نکرده است و متاسفانه با وجود مراجعات و درخواست های مکرر با عدم پرداخت مطالبات، باعث سوق دادن مطبوعات مستقل به ویژه در استان ها به ورطه تعطیلی شده است؟! و بالاخره وزارت ارشاد باید پاسخ دهد که وقتی مطالبات روزنامه خزر و تعداد زیادی از روزنامه ها از محل یارانه پرداخت نشده در چه محل دیگری هزینه شده است؟!
اکنون ضمن تشکر از دکتر نوبخت به خاطر توجه به مشکل پیش آمده تقاضا می شود که دستور دهند تا بررسی دقیقی در این زمینه بعمل آید. موضوعی که بیانگر بی توجهی به وضعیت برخی از روزنامه های استانی توسط وزارت ارشاد است.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=20679
  • دیدگاه‌ها برای آقای نوبخت پیگیری کند / رضا احمدی سراوانی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.