n82793410-72106141 (1)

آغاز طرح زمستانی پلیس راه در گیلان

۲۳ / ۱۰ / ۹۶
۲۰:۲۶

فرمانده پلیس راه آستارا از آغاز اجرای طرح زمستانی پلیس راه در محورهای مواصلاتی این شهرستان با هدف تسهیل عبور و مرور و ارتقاء امنیت جاده ها خبر داد.
سرگرد محمد سلیمانی راد در مصاحبه با ایرنا گفت: این طرح با فعالیت ۲ تیم ثابت و سیار تا ۲۵ اسفندماه اجرا خواهد شد و تیم شبانه روزی مستقر در گردنه حیران، تغییرات هوا، انسداد راه و حوادث رانندگی را اطلاع رسانی و مدیریت خواهد کرد.
وی با اشاره به ضرورت نظارت پلیس راه بر تجهیزات زمستانی ناوگان حمل و نقل اضافه کرد: نیروهای پلیس در مقابل پاسگاه پلیس راه و ایستگاه بازرسی قلعه آستارا، تجهیزات زمستانی خودروها را کنترل می کنند.
فرمانده پلیس راه آستارا اظهار کرد: با امدادگران خودرو، مرکز فوریت های پزشکی، جمعیت هلال احمر و پلیس راه اردبیل جلسات مشترکی برای افزایش همکاری در مواقع بحرانی تشکیل شده و از تردد خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی زمستانی به خصوص زنجیر چرخ جلوگیری خواهد شد.
سلیمانی راد به رانندگانی که قصد تردد از مسیرهای برفی و کوهستانی آستارا را دارند، توصیه کرد وسایل نقلیه خود را به وسایل و تجهیزات ایمنی نظیر زنجیر چرخ، چراغ های مه شکن، باک پر مجهز کرده و وسایل و پوشاک گرمازا، خوراک و غذای فاسد ناشدنی به همراه داشته باشند.