تاریخ : شنبه, ۱۹ آذر , ۱۴۰۱ 17 جماد أول 1444 Saturday, 10 December , 2022
5

آخرین چریک !

  • کد خبر : 26167
  • ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
آخرین چریک !

در همان روزی‌ که بسیاری از بلندپایگان افغانستان از هراس ورود طالبان به کابل فرار را برقرار ترجیح داده و بدون کمترین مقاومتی پایتخت را تسلیم کردند ، زمان برای مردم این کشور از حرکت باز ایستاد . همان هنگام که اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان بی شلیک حتی یک گلوله کاسبکارانه و با چمدان‌هایی مملو از […]

در همان روزی‌ که بسیاری از بلندپایگان افغانستان از هراس ورود طالبان به کابل فرار را برقرار ترجیح داده و بدون کمترین مقاومتی پایتخت را تسلیم کردند ، زمان برای مردم این کشور از حرکت باز ایستاد . همان هنگام که اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان بی شلیک حتی یک گلوله کاسبکارانه و با چمدان‌هایی مملو از پول گریخت ، تصاویر تلویزیونی هجوم مردم افغانستان به فرودگاه کابل به فیلم‌های آخرالزمانی می‌مانست . تصاویری که تنها بر بهت و حیرت بیننده می‌افزود . حیرت از این‌که خیانت چگونه می تواند چنین نتیجه‌ای رقم زند .
در شرایطی که ناامیدی بر افغانستان سایه افکنده بود ، پیام دعوت به مقاومت از سوی احمد مسعود فرزند احمدشاه‌ مسعود روزنه‌ امیدی گشود . احمد مسعود در سیاه‌ترین روزهای مردم افغانستان شعله امید بود . اما دیری نپایید که پنجشیر مرکز مقاومت او سقوط کرد و اندکی دیرتر خود نیز به بهانه فتوایی دست از مبارزه کشید تا بدین ترتیب امید در افغانستان نابود شود .

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=26167
  • نویسنده : رضا احمدی سراوانی
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای آخرین چریک ! بسته هستند

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.